بارداری و تنظیم خانواده پیشنهاد سایت چمونه سلامت جنسی مامایی

۴راهی که می توانید باردار باشید(اما نمی توانید)

اگر یک روش برای پیشگیری از بارداری به کار می گیرید ، و واقعاً می خواهید از بارداری اجتناب کنید ، مهم است که درک کنید که رویکرد شما چقدر موثر (یا ناکارآمد) است:

۱_”برداشت” یا روش “بیرون کشیدن” : این در حالی است که مرد قبل از انزال ، آلت تناسلی خود را برداشته و مایع منی خود را در خارج از مهبل (واژن) قرار می دهد. این روش با خطاهای احتمالی رسیده و از میزان خرابی بالایی برخوردار است. اولین مشکل این است که می توان اسپرم را در پیش انزال (مقدار کمی مایعات روان کننده که قبل از بیرون آمدن یا انزال بیرون می آید) ایجاد کرد ، بنابراین اگر قصد استفاده از برداشت به عنوان پیشگیری از بارداری را دارید ، آلت تناسلی مرد باید در حالت ایده آل با سواب الکلی پاک شود. قبل از درج مسئله بعدی این است که ، برای مؤثر بودن ، زمان بندی باید درست باشد. اگر مایع منی حتی در آن بازوی واژن سپرده شود ، در آنصورت ممکن است یک حاملگی رخ دهد. لازم به ذکر است که مصرف بیش از حد الکل می تواند بر اثربخشی این روش تأثیر بگذارد.

۲رابطه جنسی مقعد : بسیاری از خانمها دارای پرینومهای بسیار کوتاه هستند (پوست بین روده و واژن) ، بنابراین اگر شما به منظور جلوگیری از بارداری سکس مقعد را انجام می دهید ، این بهترین ایده نیست. اگر مایع منی به پرینه برسد ، یک اسپرم مخصوصاً می تواند از طریق مهبل حرکت کند و خود را به تخمک برساند.از نظر تئوری امکان باردار شدن از رابطه مقعدی وجود ندارد.

۳_رابطه بدون دخول : تا زمانی که مایع منی در نزدیکی دهانه واژن قرار نگیرد ، حاملگی نباید رخ دهد. اگر بدن ، در صورت نیاز به رطوبت ، در بدن نتواند روی سایر قسمتها زندگی کند. پس از خشک شدن مایع منی ، اسپرم می میرد. به خاطر داشته باشید ، مانند روش “ترک” ، الکل بیش از حد می تواند خطر مرتبط با این روش را بیشتر کند.
۴_رابطه جنسی دهانی : شما نمی توانید از رابطه جنسی دهان باردار شوید. اگرچه اسپرم می تواند تا ۵ روز در بدن یک زن زندگی کند ، این فقط در مهبل است نه مسیر هضم. شما نمی توانید از بلع مایع منی باردار شوید. رابطه جنسی دهانی کاملاً بدون خطر نیست – هرگونه تماس دهانی به دستگاه تناسلی (یا دستگاه تناسلی به دستگاه تناسلی) می تواند عفونت های مقاربتی را منتقل کند.
اگر در جلوگیری از بارداری جدی هستید ، بهترین روش شما استفاده از روش پیشگیری از بارداری است. پزشک شما می تواند به شما در مرتب کردن گزینه ها و انتخاب صحیح برای شما کمک کند.

منبع:WebMD Blog
© ۲۰۱۷ WebMD, LLC. All rights reserved
.

فاطمه تپه‌رشی
فاطمه تپه‌رشی هستم ،متولد ۱۳۷۶ شهر سنقر استان کرمانشاه. دانشجوی کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران،جز انجمن مامایی ایران هستم امیدوارم مطالب مفیدی در اختیارتون گذاشته باشم. بهتون کمک کنم و پاسخگو سوالاتون باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *